Etusivu / Kauppahakemisto / Biltema / 37-966
37-966 Kotelomassa, spray, musta, 500 ml
37-966
5.55 EUR (11.10 EUR/L)
Saatavuus: tarkista saatavuus
Katso Biltema:ssä ->
Hinta ja saatavuus voivat muuttua. Siirryt kauppiaan sivulle katsomaan ajantasaiset tiedot.
Hintavertailu (Biltema vs. hakemisto)
Kauppa Hinta Saatavuus
Biltema37-966 Kotelomassa, spray, musta, 500 ml Halvin 5.55 EUR tarkista saatavuus Katso
Hinnat haettu 2026-08-26. Hinnat voivat muuttua; saatavuus päivittyy kauppojen omilla sivuilla.
Vaihtoehtoiset tuotteet
Muita Ruosteenestoaineet-tuoteryhmän tuotteita halvimmasta kalliimpaan - vertaa hinta ja annoskoko ennen valintaa.
Kotelomassa, spray, valkoinen, 500 ml 5.55 EUR (11.10 EUR/L) Tervasuihke, 400 ml 5.55 EUR (13.88 EUR/L) Tervasuihke, 400 ml 5.55 EUR (13.88 EUR/L) Pellavaöljypohjainen ruostesuoja-aine, 500 ml 5.95 EUR (11.90 EUR/L) Ruosteenpoistoaine, 150 ml 6.95 EUR (46.33 EUR/L) Ruosteensuojamassa alustalle, spray, 500 ml 6.95 EUR (13.90 EUR/L) Ruostesuoja-aine onteloille, 500 ml 7.95 EUR (15.90 EUR/L) Kotelosuoja-aine, 500 ml 7.95 EUR (15.90 EUR/L) Ruostesuojamassa alustalle, liuotteeton, 500 ml 7.95 EUR (15.90 EUR/L) Kotelosuojausaine, ruostesuoja, liuotteeton, 500 ml 8.55 EUR (17.10 EUR/L)
Tuotetiedot
Ääntä vaimentava kotelosuojamassa. Suojaa kiveniskemiltä, ruostumiselta, öljyltä, bensiiniltä, vedeltä ja tiesuolalta.
Tekniset tiedot:
Tilavuus : 500 mlVäri : MustaKosketuskuiva : 30 minuuttiaTäysin kuiva : 2 tuntiaKäyttölämpötila : 15–25 °C Säilytyslämpötila : 10–25 °C
Valmistaja:
Biltema Nordic Services
Tuote löytyy Biltema:n tuoteluettelosta tuotenumerolla 37-966 . Hinta ja saatavuus päivityvät kauppiaan sivulla.
Kemikaalit ja turvallisuus
Vaara
Koostumus (SDS, kohta 3) - ainesosat ja pitoisuudet:
Propaani CAS 74-98-6 n-Butyyliasetaatti CAS 123-86-4 Butaani CAS 106-97-8 isobutaani CAS 75-28-5 Etyyliasetaatti CAS 141-78-6 Kolofoni CAS 8050-09-7 ksyleeni CAS 1330-20-7 Vaaralausekkeet (H):
H222 - H222 Erittäin helposti syttyvä aerosoli.H229 - H229 Painesäiliö: Voi revetä kuumennettaessa.H315 - H315 Ärsyttää ihoa.H317 - H317 Voi aiheuttaa allergisen ihoreaktion.H319 - H319 Ärsyttää voimakkaasti silmiä.H336 - H336 Saattaa aiheuttaa uneliaisuutta ja huimausta.H412 - H412 Haitallista vesieliöille, pitkäaikaisia haittavaikutuksia.Käyttöturvallisuustiedote (PDF) - valmistajan käyttöturvallisuustiedote.
Usein kysytyt kysymykset
Mikä on Biltema:n tuotenumero? Tuotenumero on 37-966. Sillä tuote löytyy Biltema:n sivuilta.
Paljonko tuote maksaa? Listahinta on 5.55 EUR. Ajantasaisen hinnan näet kauppiaan sivulta.
Onko tuote varastossa? Saatavuus on 'tarkista saatavuus' (haettu 2026-08-26). Varmista ajantasainen saatavuus kauppiaan sivulla.
Kuinka toimitus Suomeen tapahtuu? Kauppias toimittaa Suomeen EU:n sisäisenä pakettina. Toimitusaika on tyypillisesti muutama arkipäivä.
Onko tämä sama kuin SVB Marine -osanumero? Tuotenumero on kauppias-/merkkikohtainen. Käytä osanumerohakua ja tarkista sopivuus moottoriisi ennen tilausta.
Onko tuotteella käyttöturvallisuustiedote? Kyllä. Käyttöturvallisuustiedote (PDF) on valmistajan asiakirja kemikaalin turvallisesta käsittelystä, säilytyksestä ja hävittämisestä - linkki on sivun Kemikaalit ja turvallisuus -osiossa.
Mitä aineita Kotelomassa, spray, musta, 500 ml sisältää? SDS-käyttöturvallisuustiedotteen mukaan tuote sisältää pääasiassa Propaani, n-Butyyliasetaatti, Butaani ja 4 muuta ainesta.
Suomenkielinen varaosahakemisto veneen moottoreille. Tuotenumero 37-966 (Biltema). Tarkista aina osanumero ja soveltuvuus ennen tilausta.